sposoby na jesienną depresję ;)

W tym roku ciężko powiedzieć czy depresja już nas dopadła?

Mamy wyjątkowo dużo słońca a i temperatura na zewnątrz jest przyjemna.

Jednak kilka rad się każdemu z pewnością przyda.

Zaczynamy:

 1. Wychodźmy na powietrze! Nie ma nic gorszego jak zamknąć się w czterech ścianach. Natura zmienia zieleń w czerwienie, żółcie i pomarańcze. Oprócz spacerowania wybierz jakąś formę ruchu: rower, basen, bieganie…

To nic, że robi się chłodniej (pogoda nie może być wymówką) – odpowiedni ubiór i do dzieła!

tumblr_navqkzWHNU1t90gq7o1_500

Brak światła słonecznego można sobie rekompensować specjalnymi lampami, które imitują naturalne światło (10 tys.luksów). Szczególnie popularne są w krajach skandynawskich.

2. Wiele osób cierpi w milczeniu. Może wybierz się na kawę czy aromatyczną herbatę z kimś bliski, życzliwym? Rozmowa pomaga!!! Pamiętaj, że rozmowa to „oczyszczalnie”i z pewnością poczujecie się lepiej.

3. Podczas kontaktu fizycznego uwalniają się hormony dobrego samopoczucia – oksytocyna. Przytulajmy się!!!!!! Do partnera, dzieci, przyjaciółki.

4. To taki czas w którym wydaje nam się, że ciągle jesteśmy zmęczeni. Nie należy z tym walczyć, bo pogarszamy nasze samopoczucie. Po prostu pozwólmy sobie na drzemkę lub na chwilę relaksu 😉

Może relaksująca, pachnąca kąpiel?

tumblr_nblrg1RhQJ1thfeewo1_500

5. Dieta odrywa i w tym przypadku kluczową rolę. Nie szukajmy pocieszenia w słodyczach! Zacznijmy dzień od pożywnego i kolorowego śniadania. Nie zapominajmy o owocach (nie tylko wiosną i latem mamy do nich dostęp) jedzmy owoce sezonowe – jabłka, gruszki, śliwki.

Jedzcie dania poprawiające humor – tłuste ryby, chude mięso z indyka. Do tego duże ilości surówek.

6. Naucz się odmawiać i nie pozwalaj aby przytłoczyła Ciebie zbyt duża liczba zadań i obowiązków. Nie narzucaj sobie dużo pracy w domu. Pozwól sobie na zwolnienie tempa!

7. Rób sobie i innym drobne przyjemności!!!! Tu zostawiam Wam pełne pole do popisu 😉

Miłego Dnia!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz