Zdrowie ukryte w migdałach

Kto z nas nie lubi migdałów! Ich smak poprawia nastrój. Są doskonałym źródłem błonnika, witaminy E, potasu i magnezu. Codzienne jedzenie 3-5 migdałów ma korzystny wpływ na pracę serca i innych narządów wewnętrznych. Wpływa na wygląd naszej skóry, włosów.

Migdały możemy w kuchni używać pod postacią: orzechów, płatków, mąki, a także w postaci olejku do włosów czy skóry.

Migdały są w piątce najlepszych produktów obniżających cholesterol. Objawami zbyt wysokiego poziomu złego cholesterolu we krwi (znanego jako LDL) są np. białe plamy na powiekach, chroniczne zmęczenie, bóle nóg i przedwczesne siwienie włosów. Podwyższone LDL grozi nawet chorobą wieńcową. Dzięki nim normalizuje się ciśnienie krwi, a serce może we właściwy sposób pompować krew.

Zdrowe i mocne włosy

To właśnie w migdałach znajdziemy zestaw witamin i składników mineralnych odpowiedzialnych za mocne i błyszczące włosy. Orzechy to bogactwo magnezu i cynku, które stymulują ich wzrost. Kolejne składniki, takie jak: witamina E czy B sprawią, że staną się one błyszczące i nie będą się łamały.

Olejki zawarte w migdałach nawilżą też włosy i ochronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, wiatrem i chlorem.

Promienna cera bez zmarszczek

Magnez zawarty w migdałach przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za dobry stan naszej skóry. Inny składnik, czyli witamina E, wykazuje natomiast silne działanie przeciwutleniające.Hamuje ona rozwój szkodliwych wolnych rodników, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry.

Dobry stan jelit

Migdały pomogą też na choroby układu trawiennego. Brak równowagi we florze bakteryjnej objawia się bólami brzucha, nieprzyjemnym oddechem i niestrawnością. Często się z tym zmagasz?

Skórki tych orzechów są bogactwem prebiotyków– substancji odpowiedzialnych za namnażanie się dobrych bakterii w jelitach. Do ich wzrostu przyczyniają się także lipidy zawarte w migdałach. Okazuje się więc, że spożywanie migdałów przynosi wiele pozytywnych korzyści dla zdrowia.

www.portal.abczdrowie.pl

Dodaj komentarz