Spacer w mrozie

tumblr_ny8x05FLSi1thfeewo1_1280

Naukowcy udowodnili, że kontakt organizmu z zimnem, np. przebywanie na dworze w mroźne dni lub branie chłodnych natrysków, wzmacnia układ immunologiczny.

Zgodnie z innymi badaniami opublikowanymi w New England Journal od Medicine zimno pomaga szybciej spalić tkankę tłuszczową. Korzystaj więc jak najczęściej z dobrodziejstw chłodu.

 

tumblr_nzau6nEfMl1ti4wako1_500
1. Idź na zimowy spacer: dodasz sobie energii i przestanie cię boleć głowa. Jeśli jesteś zakatarzona: odetkasz nos (śluzówki pod wpływem zimna obkurczają się) i szybciej wrócisz do zdrowia (mróz zabija wirusy). Zimowe słońce dostarczy ci też potrzebnej porcji witaminy D.

2. W domu przykręć kaloryfer i otwórz okno: naukowcy twierdzą, że w co trzecim pomieszczeniu panują niekorzystne warunki dla zdrowia. Przegrzane, wysuszone powietrze bywa przyczyną choroby zwanej Sick Building Syndrome (Syndrom Chorych Budynków). Objawy to: przemęczenie, rozdrażnienie oraz bezsenność. Wietrz więc często mieszkanie, a kaloryfery ustaw tak, by temperatura w pokojach nie przekraczała 21 st. C.

3. Skorzystaj z krioterapii miejscowej:
przy bólach stawów wypróbuj zabiegi fizjoterapii z wykorzystaniem ciekłego azotu o temp. -120 st. C.

http://polki.pl/

Dodaj komentarz